Şu An Okunuyor
Yeniay Başak’ta, mikroplar ölmelidir !

Yeniay Başak’ta, mikroplar ölmelidir !

Üşüyorum.

Şal var mı ?

Boğazım ağrıyor.

Kemiklerim batıyor.

Sindirim sistemimde sorun var.

Yapılacak çok şey var ama her şey olduğu gibi duruyor. Kendimi toplayamıyorum.

Valizim hala salonun ortasında.

Keseye gitmeliyim.

Diyete başlamalıyım. Spora da.

İş. İş. İş.

Sinirim bozuk.

Evet benim de sinirim bozuk. Mevsim değişiyor. Adapte olması zor. Şikayet çok. Sancı büyük. Yaz bitiyor. “Merhaba sonbahar” iletileri artacak. Kurumuş sarı yapraklı fotoğraflarla mutlu olma oyunu oynayacağız, başka çare yok. En güzel şairlerin, yazarların sonbahar konulu şiirleri, yazıları, alıntıları dönüp duracak. Karpuz peynir ertesi, tatsız pazılı, pırasalı, ıspanaklı, doğal antibiyotik içeren soğanlı ve sarımsaklı sofralara bir hüzündür çökecek. Maalesef acı, ve fakat GERÇEK. Tıpkı Başak Burcu gibi gerçek.

20 Eylül 2017 Çarşamba sabahı saat 08:30’da Başak Burcu’nda bir yeniay meydana gelecek. Ve bu Ay, haritanın on ikinci evinde yenilenerek hiçbirimize acımayacak. Bu bir dramdır, çünkü yeniay birçoğumuza diyor ki;

Başak’ta ay yenileniyorsa, mikroplar ölmelidir. O bilinçaltındakileri de temizle artık. Arkandan dönen gizli işler var, senin haberin yok. Çok çalış, sıkı çalış, öyle böyle değil, deli çalış. Hesaptı kitaptı analizdi tek tek topla, çıkar, çarp, böl. Kendine çeki düzen ver. Çekmecelerini düzenle. Sandaletleri kaldır. Çorapları indir. Kışlık yün terlikleri nereye tıkıştırdığını hatırla. “Aşkım mı, ne aşkımı, ne romantizmi, söndür mumları, gerçekleri konuşacağız” suratsızlığındaki diyaloglara hazır ol. Düşünerek savaşmak var bir de, böyle gönül rahatlığıyla ağız dolusu bağırıp çağırmak mümkün olmayacak falan.

Gökyüzü Başak stelyumundaysa ( Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars Başak Burcu’nda ) benim yeryüzünde farklı olmam beklenmesin rica ederim. Pek tabii yeniay haritasını eleştirecektim, ya ne ?

Mamafih; Başak’tır, eleştirir, mutsuz olacak bir şey mutlaka bulur, negatif düşünür gibi Başak’ın o bilinen kötü şöhretine rağmen, biz farkındalığı yüksekler yine biliriz ki, BAŞAK aynı zamanda akıllıdır, vicdanlıdır, merhametlidir. Biz o meşhur aklı, merhamet ve vicdanı bu yeniayda seçip, hakkımızdaki en güzel yeni başlangıçlara yol alabiliriz. Yeniayın tam karşısında yer alan Kiron’dan şifalanacaklarımız olacağına inanıyorum. Çoğunluk oluşturalım dileğindeyim. Ola ki yaralandık (ki bu da ihtimal dahilinde), insan olmanın gereğindendir merhamet ve vicdan. Yara bize geldiyse, o merhamet ve vicdanı, kendimizi kurban etmeden, en çok biz kendimize gösterebilelim dilerim.

BAŞAK YENİAY’ında GENEL OLARAK NELER YAPABİLİRİZ ?

 • Her yeniay ritüelinde olduğu gibi; çıksın kağıtlar, kalemler ve defterler. Yazılsın dilekler ve hedefler. Evren bizi duyuyor, okuyor. Pozitif cümleler kuralım.
 • Hayat her şartta devam ediyor. Umut ettiklerimize ulaşmanın yolu, bir yapılacaklar listesi hazırlamaktan geçiyor. Derlenelim, toplanalım, domestoslanalım, temiz temiz, üşenmeden yapalım bunu.
 • Her şeyin başı sağlık. Her kimin vücudunda bir sinyal varsa, onu dinlesin. Konuya ilgi göstersin. Diyet ve spora başlamanın tam zamanı. Hijyene de dikkat edelim.
 • Günlük rutinimizi mutlaka düzenleyelim. Gökyüzü bunu yapabilmemiz için bizi motive edecek, biz yeter ki bir adım atalım.
 • Tüm kötü alışkanlıkları sonlandırmak için hevesli olalım. Bağımlı olduklarımızı bırakmanın tam zamanı.
 • Kendimize yeni alışkanlıklar edinelim. Yeni bir şey öğrenelim. Eğitim alalım. Seminerlere gidelim. Mutlaka okuyalım.
 • Hangi meslekte olursak olalım, alanımızdaki yeniliklere mutlaka göz atalım. Yenilenelim, ilerleyelim. Ustalaşalım.
 • Hayatımızın dengesini bulmamız adına çok güzel işaretler var. Bu farkındalığı besleyelim. Yaratım kapıları açık, mutlaka başlayalım, emek verelim, boşa kürek çekmiş olmayacağız. Kazanımlarımız olacak.
 • Evcil hayvan sahiplenmeyi düşünenler için harika bir zaman.
 • İkili her türlü ilişkilerdeki problemleri çözmek için çaba sarf edelim. Mutlaka adil olalım. Çözümsüz kalırsak, şık kapanışlar yakışık alır bize. Mutlaka anlaşalım.

Özellikle Başak, Balık, İkizler ve Yay burçlarına önemli yeniliklere hazır olmasını tavsiye ederim. Zihnen, bedenen ve ruhen en sağlıklı başlangıçlara adım atabilmek dileğiyle…

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE YENİAY ETKİLERİ

Yükselen Koç; birçok şeyin üzerinize üzerinize geldiğini düşündüğünüz bir dönemdesiniz. Konularınız ile ilgili yeni kararlar almak üzere adımlar atın. Sağlığınızla ilgili dikkat etmeniz gereken durumlar oluşabilir. Diyet ve spora başlama kararı kesinlikle yerinde olacak.

Yükselen Boğa; sevdiğiniz herhangi bir hobinizi geliştirmek üzere yeni başlangıçlar zamanındasınız. Ebeveyn Boğa’ların çocuklarının hayatını kolaylaştırmak üzere adımlar atması beklenebilir. Bekar Boğa’lar için kalıcı aşkların kapılarını çalması şaşırtıcı olmaz.

Yükselen İkizler; ev hayatınızla ilgili düzenlemeniz gereken her şey için güzel bir zamandasınız. Aileniz için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekebilir. Gökyüzü kariyerinizdeki belirsizlikleri çözmek için sizi teşvik edici bir görünümde olacak. Elinden geleni yapanı mutlaka ödüllendirecektir.

Yükselen Yengeç; gökyüzü sizin zihninizdeki düzensiz yerleri toparlamanız için destek görünümde olacak. İyiyi kötüyü birbirinden ayırıp yeni başlangıçlara yol almanız gereken bir dönem olabilir. Kimseye ihtiyacınız olmadan ilerleyebilirsiniz. B planı olan Yengeç’ler uygulamaya geçebilir.

Yükselen Aslan; yeniay sizin maddi ve manevi değerler alanınızda yeni gelişmelere açık olduğunuzu işaret ediyor. Beklediklerinizden değil de daha çok kendi yeteneklerinizle elde edeceğiniz gelirlere odaklanın. Başkalarının kaynaklarından medet ummamanız gereken bir dönemde olduğunuzun altını çizelim.

Yükselen Başak; gökyüzü size uzun zamandır beklettiğiniz planları uygulamaya geçirmek için çok güzel bir enerji veriyor. İkili ilişkilerdeki problemleri de çözmeye yeltenin, evren size olumlu geri dönüşlerde bulunacak. Olası iş değişikliği için güzel zamanlardır, görüşmeler için kullanabilirsiniz.

Yükselen Terazi; Kontrol edemediğiniz olaylarla karşılaşabilirsiniz. Çok tepkisel olmamaya, sakin kalmaya çalışmanız gerekecek. Kararsızlığınız had safhalara gelebilir, kendinizi çok sıkışmış hissedebilirsiniz. Rüyalarınız yönlendirici olabilir, ruhsal çalışmalar yaparak dinginleşmeye çalışın.

Yükselen Akrep; geçmişte umutlu olduğunuz konulardan yana hala bir sonuç alamayan Akrep’ler için yeni hedeflere yelken açma zamanı olabilir. Gelecekten beklentilerinizi yazıya dökmenizi tavsiye ederim. Aşktan aldığınız yaraları iyileştirme vaktidir, merhametli yanlarınıza hizmet etmeye çalışın.

Yükselen Yay; çok önemli adımlar atmak üzere olabilirsiniz, hedeflerinize çok yakınsınız. Ancak geçmiş hesapları bir yere bırakmanız gerekiyor. Özellikle aile kaynaklı hayal kırıklıklarınızın üzerinden odağınızı çekin. Ok’unuzu hedeflerinize doğru nişan alın. Özellikle kariyerinizi yeniden inşa etmeye hazırsınız.

Yükselen Oğlak; sizin için her şeyi gözden geçirme zamanı. Artılar, eksiler listesi yapmak ve çıkan sonuca göre aksiyona geçmek için hiç beklemeyin. Geçmiş hatalarınız geçmişte kaldı, bunlarla barışın ve büyük düşünmeye çalışın. Şifa zihninizin tam ortasında, başarılı yeni başlangıçlar için motive olun.

Yükselen Kova; uzun zamandır maddi ve manevi problemlerle uğraşan Kova’lar için masaya oturma ve durumunu detaylı inceleme zamanı. Eğer ki sizi tatmin etmeyen sonuçlarla karşılaşırsanız yeni yön arayışlarına girin. Koşulları daha iyi olana gözünüzü dikin, bekleyip debelenmek sinir sisteminizi bozabilir.

Yükselen Balık; eşinizin, ortağınızın ya da ikili ilişki içinde olduğunuz kişilerin yaralarınıza iyi gelmesi için gösterdikleri çabayı mutlaka değerlendirin. Sizi yönlendiren kişilerden gördüğünüz destekle ayağa kalkabileceğiniz bir enerji var gökyüzünde. Bekar Balık’lar için kısmetli günler diyebiliriz.

Çağla Akgün

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
  ABONE OL
  Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.