Şu An Okunuyor
Bilge kuşun bilgisi alınmaz mı hiç ? Dolunay Akrep’te !

Bilge kuşun bilgisi alınmaz mı hiç ? Dolunay Akrep’te !

Psikolojiye ilgisi olanlar bilir, arketipler önemlidir. Özellikle arketipler Jung tarafından çokça ayrıntılanmış/işlenmiş ve evrensel bilginin sembolik datalarıyla bizlere çok şey anlatmaya çalışmışlardır. Arketipler sanatta, felsefede, edebiyatta çok karşımıza çıkarlar ve hep bir çıkarımlarımıza hizmet de ederler. Astroloji’de de çok önemli arketipler var ve benim anlamaya çalışırken en etkilendiklerim arasında Akrep’in arketipleri hep ön sıralardadır. Çünkü onun olayı hep dönüşüm. Bütün dönüştürücü arketipler hep bu burcun insanlarının hikayeleriyle de doludur.

Akrep arketipleri içinde özellikle üç hayvandan çok faydalanılır :

Birincisi bildiğiniz Akrep. Çok soğuk bir hayvan, karşılaştığında korkmayan var mı bilmem ama kendini korumak zorundasındır, çünkü yakınına gelirse tek amacı var “öldürmek”. Hayatta kalmak isteyen iki canlı var ve biri mutlaka ölecek. Savaş o an başlar, biri ölür, öbürü dönüşür. Bazen fiziksel bazen duygusal. Ortasız, grisiz, başka yol yoktur.

İkincisi yılan. Dönüşüm hikayeleri, sıkça değiştirdiği derileriyle örneklenmiş. O da soğuk bir hayvan. Gerçekte karşılaştığınızda mutlaka ürkütür. Rüyada gördüğünüzde genelde hayra yorulmaz. Oysa değişim zamanlarına da işaret ediyor olabilir. Pek çok şey eskisi gibi olmayacaktır, eski deri çıkartılıp atılacak, yenisiyle hayat devam edecektir. Zehirli olanlarının tek amacı ölüm-kalım savaşını kazanmak elbette, tehdit gördüğü kişileri ölmüş bilin, yine başka yol yok.

Diğeri anka kuşu. Efsanevi, mistik. Simurg. Belki ispatlayamam ama olduğuna kesinlikle eminim. Bazı kaynaklarda çok yaşlı olduğu belirtilir. Artık dünyası kaç kere yıkıldıysa, kaç kere yeniden oluştuysa, nelere şahitlik ettiyse, neler öğrendiyse, ondaki bilgi, bilgilerin en değerlileri. O bir bilge kuş. Bu sebeple bilgi ağacında yuvası var da diyorlar. Özellikle Pers’ler dünya ile göğün arasındaki birliği sağlayacağına inanmışlar, onlara göre her türlü şeytani işin önüne geçermiş, düzeltirmiş, hastalıkları şifalandırırmış. Anka kuşu yuvasından kalkar kalmaz bilgi ağacının yaprakları evrene öyle bir dağılır ve tohumlanırmış ki; bu tohumlar insanların dertlerinin çareleri olurmuş. Yine bazı kaynaklarda şamanlarla, şifacılarla ifade edilir bu kuşlar.

7 Mayıs 2020 Perşembe günü saatler 13:45’i gösterdiğinde Boğa Güneş’inin karşısına Akrep Ay’ı tam düşecek ve dolunay gerçekleşecek. Ay’ın Akrep hali, tehlikeli, huzursuz, bol krizli bir ruh hali demektir. Ve Akrep demek dönüşüm demek de olduğuna göre, acaba bu dolunay bize hangi arketiple kendini gösterecek diye düşündüm. Harita karşımda ve o anın ufuktan yükseldiği burç da Başak. Başak sıhhattir. O halde arketipimiz ANKA KUŞU olacak şüphesiz. Akrep bu sefer bize derin bilgiyi, çözümü, içinde bulunduğumuz durumu analiz etmeyi ve akabinde şifasını bulmayı işaret etmekte yani.

Uzunca bir süredir hepimizce kabul edilen, içinden geçtiğimiz şeyin ortak tasviri şüphesiz değişim/dönüşüm. Her birimiz, bir yerimizden bunu kabule geçmiş durumdayız. An itibariyle hayatı seçenlerden olduğumuza göre, elimizden ne gelecek hiç farkında olamasak bile, içten içe şifaya kapılarımızı araladık. Geleni karşılamaya çok hazırız aslında. İşte bu dolunayda AKREP’in o bütün arketipleri içinde en sıcak olanı bizimle karşılaşmak üzere. O bilgi ağacından, o tohum, o toprağın altından çıktı çıkacak, çaremizi bize sunacak. Soğuk gerçekler mi dersiniz, yüzleşmeye hazır olduğumuz korkular mı dersiniz, hangisi gerçek hangisi mistik karışmış bile olsak, yukarıda öyle bir hava var ki; o kapıdan o bilgi ha girdi ha girecek enerjide. Bilge kuşun bilgisi alınmaz mı hiç !

Ortalık karışınca, neyi neden yaptığımız bizi tatmin etmemeye başladıkça, kaos kol gezdikçe, amaçsız, geleceksizmiş gibi hissettikçe aslında farkına varmamız gereken şey, aynı yerde aynı kişi olmanın artık bize hizmet etmediğidir. Şimdi, hepimiz bir Akrep’iz, ve karanlığa gözlerimiz alıştı, artık detaylara hakimiz. Karanlığın içindeki ışığı fark ediyoruz. O halde bu dolunayı sancının sonu, doğumun başı olarak görmek çok yeterli bir sebeptir.  Ölünmeli, yeniden doğulmalıdır. Değişim zamanıdır.

Akrep’ten yılana ve oradan da anka kuşuna tüm arketipler “yenilenme”, “arınma”, “başkalaşma”, “dirilme”, “doğurma”, “dönüşüm” içeriklidir. Bu sıfatları iyi belleyelim bu dolunayda. Çünkü bir sohbet başlıyor derinliklerimizle ve lütfen katılınız. Gececiyiz, uyanınız. Varsın bizi uyutmasın, varsın huzurumuzu bozsun, varsın krizlerimizle/sancılarımızla karşılaştırsın, izin verelim hepsine bu dolunayda. Hem, hiç gündüz vakitlerine isabet ettiğini gördünüz mü siz bu kendi derinliklerinizle yaptığınız sohbetin, lütfen özellikle uyumayınız. Ağrılarınıza, sancılarınıza odaklanın, dokunun oralara, güven verin hücrelerinize. Kendi şamanınız olun, sesinizde şarkılar yükselsin, ateşler seyredin, üfleyin içinizdekini dışınıza. Tıpkı küçükken düşüp kanattığınız dizinizi, gayr-i ihtiyari üflediğinizde acınız dinecekmiş gibi hissedin. İster hızlı hızlı, ister yavaş yavaş, derin derin, nasıl iyi gelecekse öyle üfleyin. Derinizi soyacaksınız. Yenisini giyineceksiniz. Eski size uğurlar ola, yeni sizi çırılçıplak kucaklayın. Çağırın evrene iyi gelecek o bilgiyi, çoktan ekildi toprağa, sulayın köklerini. Göreceksiniz, yeşil yeşil yükselecek maviye.

Cümle alemimizin niyeti hiç bu kadar aynı olmamıştı; Simurg kanat çırpıyor göklerde, aldı çağrıyı, izleyelim yolunu. Ay yukarıda son derece doğurgan, biliyorsunuz doğum bir mucize.

Akrep Dolunayı’nın Türkiye’ye etkileri :

Ülkemiz Akrep Dolunayı’nı 5’nci evde karşılıyor. Bu alan dünya astrolojisinde kamuya açık alanlar, eğlence merkezleri, parklar, kamu binaları, sanatsal mekanlar, büyükelçi ve diplomatlar, çocuklar&gençlerle ilgili konular, eğitim sistemi gibi konuları anlatır. Bu konularla ilgili verilecek kararları, atılan adımların sonuçlarını duyacak olabilir.

Ülkemizin Venüs’üyle çok yakın ve olumlu bir ilişki kuracak dolunay. Kadınlarımız, sanatçılarımız, maddi ve manevi değerlerimizle ilgili pozitif gelişmeler olabilir. Ayrıca, toprak/tarım çiftçilerle ilgili konularda yine pozitif gelişmeler beklenebilir. Meclisimizden toplumun beklediği beklentilerle ilgili önemli kararlar çıkabilir. Ayrıca; medya, iletişim, basın-yayın, gazeteler-gazetecilerle ya da ulaştırma sistemimizle ilgili haberler alabiliriz.

Diğer yandan; ülkemizin Neptün’üyle de zor bir ilişkisi olacak dolunayın. Bazı şeyleri net göremememize, bazı hayal kırıklıkları yaşamamıza sebebiyet veren gelişmeler de beklenebilir. Gerçeklerden uzaklaşmamız gereken bir süreçten geçeceğiz. Fazla hayalperest olmamalıyız. Özellikle toplumun göz önündeki bilinir kişileri, yöneticiler/bürokratlarıyla, tanınmış simalarla ilgili kayıp haberler gündemimize gelebilir.

 

Yükselen Burçlara göre Akrep Dolunayı’nın etkileri şöyle;

Yükselen Koç; Ödemeler, borçlar, vergi, sigorta, krediler, miras gibi gündemlerinizle ilgili sonuçlar alabilirsiniz. Kaynak arayışınız neticelenebilir. Alım-satım olasılığınız var. Güvenilir işlere imza atabilirsiniz. İşinizi analiz edebilirsiniz. Yetenekleriniz gelire dönebilir. Rüyalarınıza dikkat edin, mesajlar olabilir. Yüksek bir yaratım enerjisindesiniz. Dürtülerinize kulak verin.

Yükselen Boğa; Her türlü ikili ilişkilerinizle ilgili alacağınız önemli kararlar söz konusu olabilir. İlişkilerinizdeki krizlerle yüzleşebilirsiniz, mantıklı kararlar alabileceksiniz. Güvenilir anlaşmalara imza atabilirsiniz. Gökyüzü kendinizi güvende hissedeceğiniz fikirlerle karşılaştırabilir sizi. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan konularda danışmanlık alabilirsiniz. Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz.

Yükselen İkizler; Günlük rutin işlerinizle ilgili bir tamamlanma söz konusu olabilir. Yeni bir iş/işten ayrılma/başka bir işe girişmek gibi gündemleriniz olabilir. Sağlığınıza dikkat edin, vücudunuzu iyi dinleyin. Kontrol edemediğiniz şeylerle karşılaşabilirsiniz, bazı sırların açığa kavuşma durumu olabilir. Ruhsal bilgilere kulak verin. Kendinizle iletişiminizi arttırmanızı tavsiye ederim.

Yükselen Yengeç; Aşk hayatınızda önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz, bu bir tamamlanma ya da dönüştürme kararı olabilir. Duygularınıza odaklanabilirsiniz, içinizdeki sesi dinleyin. Ebeveynler için çocuklarının var olan krizlerini çözme potansiyeli olabilir. Sosyalliğinizin artacağı dönem olabilir. Yardımlaşmaya tetiklenebilirsiniz. Sizi garantiye alacak risk içermeyen fikirler üretebilirsiniz.

Yükselen Aslan; Ev, yerleşim, yuva, ailenizle ilgili gündemlerinize ışık tutacak gökyüzü. Ailenizi ilgilendiren seçimler yapabilirsiniz. Taşınma karar alabilirsiniz. Kariyeriniz, hedeflerinizle ilgili önemli bilgiler edinebilirsiniz, anlaşma-sözleşme-imzalar gündeminize gelebilir. Gelirlerinizle ilgili önemli analizler yapma zamanı olabilir, yeteneklerinizi kullanabileceksiniz.

Yükselen Başak; Size farkındalık katacak önemli fikirleriniz olabilir, bu fikirleri hayata geçirebilecek enerjiye sahipsiniz. Size hizmet etmeyen eski fikirleriniz dönüşecektir. Yeni bir eğitime başlama kararı alabilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın çevrenizle ilgili gündemleriniz olabilir. Krizlerinizi mantıklı iletişimle çözebilirsiniz. Merak ettiğiniz konularda danışmanlıklar alabilirsiniz. Resmi işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Yükselen Terazi; Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili önemli kararlar vereceğiniz süreçlerdesiniz, güzel haberler gelebilir. Kaynak arayışınız olumlu sonuçlanabilir. Derin bilgiler sizi aydınlatabilir, okült konulara ilgi artabilir. Rüyalarınız önemli mesajlar içeriyor olabilir. Kontrol edemediğiniz durumlar sizi korkutabilir ancak yalnız kalıp önemli farkındalıklar da edineceğiniz bir süreçte olacaksınız. Birçok gizli kalmış konu açığa çıkabilir. Ruhsal olarak zorlayıcı durumlarla karşılaşmak olası.

Yükselen Akrep; Özellikle kendinizle ilgili çok önemli farkındalıklar edinebilirsiniz. Enerjinizin çok arttığı dönemlerde olacaksınız. İşiniz ve ilişkilerinizle ilgili olumlu sonuçlar/tamamlanmalar söz konusu olabilir. İlişkilerinizle ilgili karar alırken güvenilirlik önemli olacaktır. Ortaklı işlere imza atabilirsiniz. Sosyal çevrenizin desteğini de alabileceğiniz dönemlerdesiniz. Yardım işleri için de uygun bir dönem.

Yükselen Yay; Gizli işlerin fazlasıyla ortaya çıkabileceği bir döngüdesiniz. Kontrol edemediğiniz durumların artık yanıtını alabilirsiniz. Ruhsal olarak sıkışmışlık hissiyle bir süre daha mücadele edebilirsiniz. Aklınız işinizde olabilir ve aksiyonlarınızla ilgili sonuçlar elde edebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat edin. Hedeflerinizle ilgili önemli gelişmeler de ortaya çıkabilir.

Yükselen Oğlak; Sosyal çevrenizden önemli haberler gelebilir. Sizi umutlandıran gelişmeler söz konusu olabilir. Projelerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca sosyal yardım kuruluşları/dernekler vb yerlerle ilişki kararı alabilir, yardımlarda bulunabilirsiniz. Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler olabilir. Yeni hobilere başlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz konularda eğitim/danışmanlık için de güzel zamanlar.

Yükselen Kova; Özellikle kariyeriniz, hedefleriniz ya da statünüzle ilgili önemli gelişmeler var. Çevrenizin dikkatini çekebileceğiniz zamanlardasınız. Otorite figürlerinin desteğini aldığınızı hissedeceksiniz. Ev, yerleşim, yuva ya da ailenizle ilgili gündemleriniz de olabilir. Taşınabilirsiniz, sözleşmeler/anlaşmalar konularınız içinde olabilir. Finansal konulara da kafa yorabilirsiniz.

Yükselen Balık; Yurtdışı, uluslararası işler, global konularla ilgili bir gündeminiz varsa sonuçlanacaktır. Yüksek eğitim, önemli danışmanlıklar gibi konularla ilgili adımlar atabilirsiniz. Yeni bir ürün çıkartmak için de güzel zamanlar. Özellikle maddi konularda kendinizi sağlama alabileceğiniz fikirleriniz olgunlaşabilir. Yakın çevreden destek görebilirsiniz. İkili ilişkiler de yine odağınızda olacaktır.

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.