Şu An Okunuyor
Doğma arzum içimde, buluşumu bekliyorum, tutuluyorum !

Doğma arzum içimde, buluşumu bekliyorum, tutuluyorum !

Toprağı kazarsın, içine tohumu bırakırsın, toprağı düzeltir, beslersin. Sonra beklersin. Sabredersin. Tohum kendini gerçekleştirmek için deli bir mücadele verir. Yüzeyde kendini belli etmek için çok çabalar. Güneş ona çalışır, bulutlar, yağmur ve hatta fırtınalar bile. Ayakta kalmayı başaranları, sen gözle görür hale gelirsin, büyümesine, olgunlaşmasına şahitlik edersin. Sofrana gelene kadar geçirdiği evrim aslında gerçek bir mucizedir. Çok dikkatli bak olaya, fark edeceksin; bir tohum için, elle tutulur hale gelmek önce deli bir doğma isteği gerektirir. Doğma gücü için, hayatta kalma mücadelesi şarttır. Oluruna bırakmaz kendini o tohum doğmak için. Onun savaşı, yaşadığı fırtınalara rağmen kendini ortaya koyma savaşıdır. Mevsimler geçer, durum sürekli tekerrür eder. Bir doğmak var, sonra ölmek, sonra yeniden doğmak.

İnsanlar için de durum bundan farklı değil işte; hayata gelmek için bir mücadele verdik. Öyle böyle değil, deli bir istekle hem de. Yetiştik, yetiştirildik, sunulduk, sunduk kendimizi, kabul ettirdik tüm evrene. Hem de defalarca. Öyle ya da böyle hala nefes alıyoruz. Belki de ölmek üzereyiz ve yeniden doğmak için içimizdeki arzunun olgunlaşmasını bekliyoruz. Ya da çoktan doğduk, olgunlaştık da sofralara başka bir renk ya da tat ile gelmeye hazırlanıyoruz. Döngünün her neresindeysek bir şeyi hiçbir zaman unutmamalıyız bu hayatta; var olmayı istediğimiz her yerde içimizdeki o doğma arzusu bize aitti ve başardık. Her düştüğümüzde hatırlamalıyız, o deli arzuyu.

Yeni bir kader döngüsündeyiz an itibariyle. Tetiklendiğimiz alanı bildiriyorum : “BEN”. Kendine çalışmanın zamanıdır. Kalbimizin içindeki KAOS’un sebebi bu. Eski düzenin ölümü gerçekleşirken ortalık ateş ateş, savaş savaş. Ne kadar istersen o kadar başaracaksın. Gönüllere arzuyu yerleştirmek isteyen gökyüzüne engel olmak, çok af edersiniz ama çok aptalca olur.

07 Ağustos 2017 saat 21:10’da KOVA burcundaki Ay tutulması bir süredir içimizde verdiğimiz mücadelenin en tepe noktasıyla çıkışa geçmiş bulunuyor. Etki alanı hayatın tümü. Bir şey değişecek, her şey değişecek. Bugünü bırakma, yeni yarın sokaklarına dalma zamanıdır. Kimimizin hayata bakışı, kimimizin yeteneği, kimimizin fikirleri, kimimizin bilinçaltı, kimimizin sahnesi, kimimizin iş yeri, kimimizin evi, kimimizin ilişkisi/evliliği kesin bir dille yön değiştirmek üzere. Özellikle öz burcu ve yükseleni KOVA – AKREP – ASLAN – BOĞA olanların hayatlarında büyük değişimler gözlenecektir.

Ay tutulmasının gökyüzündeki konumu; GÜNEŞ ve AY’ın karşı karşıya kalmasıdır. Bildiğiniz Ay’ın dolun halidir. Tutulmanın dolunaydan farkı; mutlak kadere etki etmesidir. Etki süresi de çok daha uzundur. Ay’ın bulunduğu burca çok fazla anlam yüklenir, yüklenmelidir de. Burcumuz KOVA. Tek kelimeyle BAĞIMSIZLIK. En anlaşır sıfatla SIRADIŞILIK. Veryansın, isyan, delilik, dahilik. Bildirmiştim ki; tetiklenen bir “BEN” var önümüzde. Malum, KOVA’nın adaletine yabancı bir kavram. Ve fakat; an gelecekti ve evrenin dengesi gereği arada kalacaktık. Kaderde, yüzleşirken acımasız olmak da varmış yani diyeceğimiz zamanlardayız.

Büyük küçüğü yer mi diyorlardı doğanın kanunu gereği ? Kulağa iyi niyetten uzak geliyor ve fakat cehennemin iyi niyet taşlarıyla döşeli olduğu da yine yer etmiştir mutlaka kulaklarda. Biz ve hedeflerimiz/umutlarımız da ne kadar büyükse o kadar değişecek ve gelişeceğiz. Fedakarlık döneminin bittiğini, kendine dönmenin zamanının geldiğini bildiren gökyüzü, işaretleriyle bizi ateşliyor. Karizmalara kuvvet ! Kimin ne olduğunu görmeye hazırız. Ve biz de kimiz, hatırlayacağız.

1999 yılını hatırlamak üzere hafızaları zorlayalım; benzer etkilere gebeyiz. Ay tutulmaları daha çok içsel bir devrimdir ve hepimiz elbette kendi kaderlerimizde yeni yollara sapacağız. Ancak hemen arkasından iki hafta sonra, 21 Ağustos’ta Aslan Burcu’nda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ise kitleleri etkileyecek. 1999 yılında dünyada neler olduğuna bir göz atarsak :

  • Dünyayı depremler sarstı. Kolombiya’daki 6 şiddetindeki depremde 1000 kişi öldü. Gölcük’teki 7.4 şiddetindeki depremde ise Türkiye olarak biz çok ağır bir sınavdan geçtik. Yine Tayvan’da 7.6 şiddetindeki depremle binlerce insan hayatını kaybetti. Doğal afetlerle sarsılabiliriz.
  • Ahmet Taner Kışlalı suikastle öldürüldü. Terör ve silahlı saldırılar görülebilir.
  • Dönemin ABD Başkanı Bill Clinton görev başındayken yalan ifadeden ceza aldı. Politikacıların yalanları ortaya çıkabilir.
  • Merve Kavakçı meclise türbanla girdiği için protesto edildi. İnsan hak ve özgürlükleri çok konuşulabilir.
  • Barış Manço kalp krizinden vefat etti. Sanat dünyasından kayıplarımız olabilir. ( Aslan, Kova, Akrep ve Boğa burcu ünlüler kan,kalp,tansiyon sorunları yaşayabilir, hayatlarını kaybedebilir. )

Kova konuları, buluşları anlatır. Dünya yeni bir icatla tanışabilir. Müzik dünyasında yenilikler yaşayabiliriz. Eşitlik mücadelesi verilebilir. Hak, hukuk, adalet temaları öne çıkabilir. Bireysel olarak da kendi buluşlarımız için müthiş bir mücadele verebiliriz.

Son olarak; kehanettir, üzerinde durulmaz, başa gelince etkileniriz ve fakat Nostradamus’un 1999-2025 kitabına göre, Türkiye ile ilgili kehanetini hatırlamadan edemiyor insan, dörtlük şöyleydi :

“Mars, Güneş, Venüs Aslan’da

Arap Prensi, kilisenin egemenliğini denizde yenecek

İran’da bir milyondan fazla insan birleşecek

Gerçek yılan Türkiye ve Mısır’a girecek”

Yorum kişilere kalsın diyelim…

Her ne olursa olsun, biz bildik ve inandık ki; hayatta her şey var ve başa gelen her şey mutlak bir öğretidir. Durumu içinden geçerken kavraması elbette zor olabilir. Gün öyle bir gelir ki; o gün, dün olmasaydı bugün olmazdı deyiveririz. KOVA burcu, yeniliktir. Yenilenmeye gönüllü ve çok arzulu olalım dilerim.

Yükselen burçlara göre Kova Burcu’ndaki Ay tutulmasının etkilerini kısaca aşağıda bulabilirsiniz. Daha nokta atışı yorumlar için ise elbette bireysel danışmanlık almanızı öneririm.

Yükselen Burçlara göre AY TUTULMASI :

Yükselen KOÇ’lar : Sosyal ortamınızdaki değerleriniz ile yüzleşme zamanı. Arkadaşlarınız, yakınlarınız, aşkınız ile ilgili iyi veya kötü bazı gerçeklerle karşılaşabilirsiniz. Mutlaka bir ışık tutacak gökyüzü size. Umutlarınıza yatırım yapma zamanı. Hakkınızda düşünülenleri öğrenmek, gerçek olanı sahiplenmek ve yalan olanı bırakacağınız zamanlarındasınız.

Yükselen BOĞA’lar : Kariyeriniz ile ilgili yeni adımlar atmak üzere olabilirsiniz. Ne istediğinizin, ne istemediğinizin netleşeceği zamanlardasınız. Eski hedeflerden vazgeçmek üzücü olabilir fakat artık yeni yönler için gökyüzü size tam gaz davette. Adım atmaktan çekinmeyin, değişime direnmeyin. Yeni olana mutlaka kalbinizi açın.

Yükselen İKİZLER : Fikirlerinizde devrim yaşayabilirsiniz. Seçimlerinizi değiştirmeniz gerektiğini anlayacaksınız. Uluslararası işler, hukuk, medya, iletişim, internet, web sitesi, ticaret alanlarında yeni olana çekileceksiniz. Eski sistemleri geride bırakma zamanı. Uzak yerlere gitme kararı alan birçok İkizler olabilir. Denemek için gönüllü olun.

Yükselen YENGEÇ’ler : Krediler, borçlar, miraslar, vergiler, sigortalar konularında can sıkıntıları ile karşılaşabilirsiniz. Eşin kaynakları ile ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir, hazır olmak da fayda var. Kendi dönüşümünüz için güzel zamanlardasınız. Maddi ve manevi kayıplar sizi mutlaka bir yere taşıyacaktır. Gidene üzülmeyin. Yeniye yer açın.

Yükselen ASLAN’lar : Eşiniz, ilişkiniz, ortağınız ile ilgili yeni karar aşamasındasınız. Hatalarla yüzleşme zamanı olabilir. Çözüm; bırakmaksa, bırakın, direnmeyin. Hayatınızda yeni bir sayfa açılmak üzere. İlişkisi olmayanlar için aşk kapılarını aralıyor olabilir. Yeni iş, yeni hayat önünüzdeki günlerin mottosu olabilir. Hayata bakış açınız, ortamınız tümden değişebilir. Hazır olun. Kader ağlarını ördü.

Yükselen BAŞAK’lar : Tamamen kendinizle ilgili büyük farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bildiklerinizi esnetmek zor olabilir. Bunun için kendinizi suçlamayın. Yaşadığınız fiziksel rahatsızları dört gözle gözlemleyin. İşaretleri mutlaka takip edin. Kendinize hizmet etmek zamanlarındasınız. Hayatınızdan çıkması gerekenleri gönül rahatlığıyla uğurlayın. Yüklerden arının.

Yükselen TERAZİ’ler : Konunuz aşk hayatınız. Yaşadığınız yüzleşmeler, gerçekler canınızı sıkabilir. Sizin umutlarınıza hizmet etmeyeni geride bırakıp ilerlemek için aslında harika zamanlardasınız. Özgürlüğün kıymetiyle karşılaşabilirsiniz. Bekar Terazi’lerin ise aşk kapısını çalabilir. Ebeveyn Terazi’lerin çocuklarıyla ilgili yeni bir dönemeçte olmaları muhtemeldir.

Yükselen AKREP’ler : Bilinçaltınızda çok derin hareketler, depremler olabilir. Ailevi konularda içinizde yıkım yaşayabilirsiniz ancak yaşayacaklarınız, sizin kendi ayaklarınız üzerinde durmanız için çok pozitif işaretler barındırıyor. Günü gelecek ve teşekkür edeceksiniz. Hırsınız kendinize olsun. Kariyer hayatı değişmek üzere olan Akrep’ler de hazır olsun.

Yükselen YAY’lar : Almanız gereken kararları artık bekletmemelisiniz. Fikirlerinizin arkasında durun. Aralarda, araflarda kalmayın artık. Bitişleri kendinizi dert etmeyin, yeni başlangıçlar kesinlikle pozitif etkileyecek. Büyük düşünen Yay’ların içindeki heyecan hissedilmeyecek gibi değil. En büyük işaretiniz bu olsun. Kardeşlerle ilgili gelişmelere de hazır olun.

Yükselen OĞLAK’lar : Finansal kaynaklarınız ile ilgili sıkışıklıkların farkına varacağınız bir Ay tutulması var önünüzde. Önlemlerinizi almanız gerekebilir. Önünüzdeki fırsatları görmeniz için yeteneklerinize güvenin. Mücadeleden kaçmayın, çok çalışmanız gerekebilir. Emeğinizin karşılığını mutlaka alacaksınızdır. Ortaya çıkan tablo sizi yeniden başlamaya destek görünümde olacak.

Yükselen KOVA’lar : Bireysel olarak hayatınızın dönüm noktasındasınız. Hayatınızda bir çok şeyin değişeceğini deneyimleyeceğiniz dönemlerdesiniz. Yeni olana adım atarken değişime direnmeyin. Herkesi mutlu etmek zor, kendi mutluluğunuz için çaba gösterin. İlişkileriniz form değiştirmek üzere. Ayrılıklar ya da evlilik kararları almalar olasılık dahilinde.

Yükselen BALIK’lar : Gizli işlerin ortaya çıktığı zamanlarda olacaksınız. Sizden gizlenen konularla yüzleşmek sizi duygusal olarak yıpratabilir. İş yerinizde de bu gibi konuların ortasında kalabilirsiniz. Duygusal düşünmemeye gayret edin. İdeallerinize yaklaşıyorsunuz, vazgeçmeyin, yılmayın. Rüyalarınız gerçek olabilir.

En güzel kaderlere adımızı yazalım dilerim.

Sevgiyle,

Çağla AKGÜN

Bu Yazıya Tepkin Nedir?
Bayıldım
0
Beğendim
0
Emin Değilim
0
Enteresan
0
Şaşırdım
0
Yorumları Gör (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

payment

gökyüzüderki © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.

En Yukarı Git
%10 İNDİRİM KAZAN!
En güncel yazılar, eğitimler ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta bültenimize abone ol. %10 indirim kazan!
    ABONE OL
    Gizlilik politikası bilgilendirme metinini okudum, onaylıyorum.